Ознака: кривична постапка

Покрената нова кривична постапка против Навални

Предводникот на руската опозиција Алексеј Навални и неколку негови блиски соработници повторно се обвинети за екстремизам и може да добијат долгогодишни затворски казни, објавија...

Покренатa кривична постапка против Порошенко поради предавство

Украинското Државно истражно биро објави денеска дека започнало кривична постапка против поранешниот претседател Петро Порошенко поради наводно предавство, соопшти Бирото. Постапката е покрената и против...