31 C
Skopje
23.9.2018 - 18:43

Ознака: кривичен

Кривичен суд: Нема маратонско судење на обвинетите за насилствата од 27...

Основниот суд Скопје 1 - Скопје денеска со соопштение реагира на, како што се наведува, зачестените обвинувања од бранителите на обвинетите во предметот поврзан...

Во Кривичен денеска рочишта за четири предмети на СЈО

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за четири предмети на Специјалното јавно обвинителство - Тортура“, „Тенк“ издоена постапка за...

Тројца сведоци во „Топлик“ ќе бидат приведени за следното рочиште

Со сослушување сведоци денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за „Топлик“, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески за...

Во Кривичен нови рочишта за Тенк, Т.Н.Т., Трезор и Тревник

Во Кривичниот суд денеска продолжува судењето на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во раздвоената постапка за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство. На...

Никола Тодоров сведочи за насилствата во Собранието на 27 април

Со сослушување на сведокот Никола Тодоров почна денешното рочиште во Кривичен суд за настаните од 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. На...

Заев ќе сведочи во Кривичен суд

Со сослушување на сведоци предложени од обвинителството во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судскиот процес за случувањата во Собранието на Република Македонија на...

Во Кривичен нови рочишта за „Насилство во центар“ и „Тендери“

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Насилство во општина Центар“ и „Тендери“. На минатото рочиште за предметот „Насилство...

Во Кривичен три рочишта на СЈО, „Траекторија“, „Труст и „Тарифа“

Во Кривичниот суд денеска ќе се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Траекторија“, „Труст и „Тарифа“. Во „Траекторија“ осомничени се поранешниот премиер Никола...

Нови рочишта за „Титаник 3“ и „Насилство во Центар“

Во Кривичниот суд за денеска закажани се рочишта за предметите на СЈО  „Титаник 3“ и „Насилство во општина Центар“. Во предметот  „Титаник 3“  обвинети се Ејуп...

ФОТО: Архитектонско чудо во Кривичен суд!

Во новоизградениот Кривичен суд, на сите во око ни паѓа оваа нова архитектонска градба- тераса со прозорци без врата! Во овој нов објект има 25...