-1 C
Skopje
13.11.2018 - 8:21

Ознака: кривичен суд

Кривичен суд: Замрзнат имотот на осомничените во „Империја“

Судија на претходна постапка постапувајќи по барања на Специјалното јавно обвинителство за привремено одземање на имот заради обезбедување во случајот „Империја“ определи привремени мерки...

По жалбените одлуки од судот ќе се знае кога Груевски ќе...

Сите жалби против решението на судијата за извршување санкции кој постапува по предметот на поранешниот премиер Никола Груевски се пристигнати во судот, потврдија од...

Нови рочишта за „Топлик“ и „Титаник 3“ во Кривичниот суд

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Топлик“ и „Титаник 3“. Во случајот „Топлик“ првоосомничен е...

Во Кривичниот суд продолжува судењето за „27 април“

Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе продолжи судењето за случувањата во Собранието на Република Македонија на 27 април минатата година. Случајот се наоѓа во...

„Таргет-Тврдина“ денеска во Кривичен

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново судско рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство, за незаконското следење на комуникациите. На претходното...

По паузата ќе продолжи гледањето снимки за „27 април“

По паузата во Кривичниот суд попладнево треба да продолжи судското рочиште за „27 април“ со гледање снимки од безбедносните камери за случувањата во Собранието...

Нови рочишта за  „Т.Н.Т.“ и „Титаник 3“

Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Т.Н.Т.“ и „Титаник 3“. На судењето за  „Т.Н.Т.“ што се однесува...

Во Кривичниот суд се уште трае рочиштето за настаните од 27...

Во Кривичниот суд во Скопје попладнево со прикажување видео снимки од безбедносните камери продолжи судењето за случувањата во Парламентот на 27 април минатата година....

Во Кривичен рочишта за „27 април“, „Тарифа“, „Т.Н.Т.“ и „Титаник 3“

Во Кривичениот суд во Скопје денеска треба да се одржат четири рочишта. Едно на ОЈО за настаните во Собранието од 27 април и три...

Продолжува судењето за „Титаник“

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за предметот „Титаник“ на СЈО за изборните нерегуларности. На претходото рочиште на 18 октомври беа преслушани околу 90...