3.7 C
Skopje
29.1.2020 - 22:51

Ознака: кривичен суд

Стефанова денеска треба да сведочи за „Рекет“

Обвинителката Лиле Стефанова денеска треба да сведочи за случајот „Рекет“, во кој обвинети се поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева и Бојан Јовановски, на...

Стефанова ќе сведочи за „Рекет“

Обвинителката Лиле Стефанова денеска ќе сведочи за случајот „Рекет“ на рочиштето во Кривичниот суд. Таа ја води истрагата за случајот „Империја“, во кој еден од...

Седум години затвор за продажба на ќерка си

Основниот кривичен суд осуди татко на затворска казна од седум години, зашто ја продал ќерка си во Словенија, каде таа била присилена да се...

Поротничката од „ТНТ“ се жалела на закани, Кривичен ќе ѝ го...

По низата преписки меѓу адвокатите во случајот „ТНТ“, Судскиот совет и Кривичниот суд, поротничката Лилјана Ивановска Кочковска поднела оставка до претседателот Иван Џолев. Ивановска-Кочковска...

Кривичниот суд бара да се истражат заканите од адвокатите во случајот...

Кривичниот суд побара од Адвокатската комора, МВР и од Обвинителството да преземат соодветни мерки и да ги истражат елементите на закани и притисоци упатени...

Зоран Теофиловски на распит во Кривичниот суд

Зоран Теофиловски, кој е член на Судскиот совет, а кој е под истрага за нелегална приватизација и легализација на државен имот во Тетово, утринава...

Кривичен суд ќе донесе пресуда за „Тарифа“

Во Кривичниот суд денеска ќе биде објавена пресудата за случајот „Тарифа“ на поранешното Специјално јавно обвинителство, којшто сега е во надлежност на Јавното обвинителство. Обвинети...

Куќен притвор за актерката Силвија Стојановска

Актерката Силвија Стојановска попладнево беше приведена во Кривичниот суд, во врска со заплена на огромна количина на дрога. Таа доби куќен притвор и заедно...

Поднесено обвинение против Јанакиески и уште 10 лица за предметот „Шпански...

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција до Кривичниот суд достави обвинение против 11 лица за предметот популарно наречен „Шпански скали“, проект кој требаше...

Нема нови времени пасоши за Камчев и Панделески?

На Орце Камчев и на Цветан Панделески, наводно, нема да им бидат издадени времени патни исправи, откако Обвинителството за гонење на организирање на криминал...