Ознака: кремљ

Кремљ: Бришењето руски сајтови од Фејсбук „мириса“ на цензура

Бришењето на профилите на Фејсбук на повеќе руски медиуми е непријателски чин, кој „мириса“ на цензура, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Изјавата на...