10.3 C
Skopje
13.5.2021 - 3:08

Ознака: кремљ

Кремљ го негира тврдењето на Мајкрософт за нови руски хакерски напади

Кремљ денеска го негираше тврдењето на американскиот компјутерски гигант Мајкрософт дека хакери поврзани со руските власти се мешале во претстојните конгресни избори во САД....

Кремљ: Путин и Меркел остварија сериозни и детални разговори

Рускиот претседател Владимир Путин и германската канцеларка Ангела Меркел одржаа средба во палатата Мезеберг, што траеше три часа, а како што соопшти Кремљ, двајцата...

Не сакам да го соборам Путин

Михаил Ходорковски (55) е еден од најистакнатите прогонети противници на Владимир Путин. Русија го уапси милијардерот во 2003 година откако јавно влезе во вербален...

И смртта и оживувањето – дел од специјална војна

Според експертите, асиметричен конфликт е судир меѓу две сили т.е. противници што, очигледно, се судираат во војувањето на сите можни полиња вбројувајќи ги тука и...

Кремљ: Опасно е да се вадат заклучоци за хемиски напад пред...

Погрешно и опасно е да се прават какви било забелешки за сириски хемиски напад без потврдени информации бидејќи засега не е спроведена истрага, соопшти...

Кремљ: Бришењето руски сајтови од Фејсбук „мириса“ на цензура

Бришењето на профилите на Фејсбук на повеќе руски медиуми е непријателски чин, кој „мириса“ на цензура, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Изјавата на...