7.6 C
Skopje
23.1.2021 - 22:17

Ознака: кремљ

Кремљ: Борбените операции во Нагорно-Карабах треба веднаш да се запрат

Повикуваме на итен прекин на огнот во Нагорно-Карабах и целиот процес да се пренесе во политички и дипломатски текови, изјави денеска за новинарите портпаролот...

Се подобрува здравствената состојба на Навални

Здравствената состојба на рускиот опозиционер Алексеј Навални покажува знаци на одредено подобрување. Ова го соопшти раководството на берлинската болница, кадешто тој се лекува како...

Кремљ не гледа основа за да покрене кривична истрага за состојбата...

Кремљ засега не гледа основа за покренување кривична истрага за ситуацијата околу опозицискиот блогер Алексеј Навални, изјави прес-секретарот на рускиот претседател, Дмитриј Песков, пренесува...

Кремљ: Путин немаше никаква улога во носењето одлуки за трансферот на...

Руските власти многу бргу ги издадоа сите дозволи да го пренесат блогерот Алексеј Навални од Омск во Берлин. За ова прашање не беше потребна...

Кремљ: Молбата на Србија за помош нема да остане без одговор

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, рече дека молбата за помош од Русија, која пристигнала од Белград, нема да остане без одговор. - Не сум целосно...

Кремљ ги отфрли обвинувањата за мешање на Русија во внатрешните работи...

Москва не се меша во внатрешните работи на САД и остро се спротивставува на надворешното мешање во внатрешните работи на Русија, изјави портпаролот на...

Песков: Русија сака да соработува со НАТО иако е сојуз создаден...

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска изјави дека НАТО секогаш бил инструмент на агресија и конфронтација, но Русија сака да соработува со алијансата. - Повеќе...

Москва се надева дека нема да ги објават транскриптите на Путин...

Москва се надева дека транскриптите од разговорите меѓу рускиот и американскиот претседател Владимир Путин и Доналд Трамп нема да бидат објавени, изјави денеска портпаролот...

Кремљ ќе размисли за повикот за учество на самитот на Г7

Кремљ ќе размисли за повикот на американскиот претседател Донал Трамп за учество на Русија на следниот самит на Г7 во САД, изјави портпаролот на...

Русија ги слави хероите од „чудото над Раменск“

Кремљ ќе им додели државни одликувања на двата пилота кои остварија успешно принудно слетување на патнички авион во кој имало 233 лица, утрово во...

Watch Cells at Work!! Episode 2 at website https://crunchyrollfree.com watch one piece online free crunchyroll

Bloom Into You Episode 13 at website https://funimationfree.com. See more sword art online season 3 english dub funimation