-2.2 C
Skopje
24.1.2022 - 11:05

Ознака: кредит

Почнува аплицирањето за новата бескаматна кредитна линија „Ковид 4“

Од денеска, од 9 часот, почнува аплицирањето за бескаматен кредит од кредитната линија „Ковид 4”. Јавниот повик за оваа кредитна линија беше објавен на...

Скопјанка ѝ ја украла личната карта на охриѓанка и си подигнала...

Дваесет и четиригодишна скопјанка се сомничи за злоупотреба на лични податоци откако без одобрение земала лична карта од охриѓанка и подигнала кредит, соопшти Министерството...

МФ, ЕИБ и Развојна банка потпишаа договор за нови 100 милиони...

Договор за нови 100 милиони евра евтини кредити од Европската инвестициска банка (ЕИБ) со кои ќе се поддржат најмалку 300 проекти на домашни мали...

Пандемијата го принуди светот да „живее“ на кредит

Покрај здравствената битка, државите во светот на големо почнуваат да спроведуваат серии економски политики за закрепнување од пандемијата. Во тој правец, Германија минатата недела...

Преку трите линии бескаматни кредити од Развојната банка обезбедени 44,1 милиони...

Преку трите кредитни линии, Ковид 1, 2 и 3, од Развојната банка на Северна Македонија, обезбедени се ликвидни средства во вкупен износ од 44,1...

Кривична за кичевец кој од туѓа електронска пошта склучил договор за...

Кичевската полиција поднесе кривична пријава против 48-годишниот А.К. од Кичево, поради сомнение дека сторил кривично дело – злоупотреба на лични податоци. Како што информираат од...

Со пари од кредитот од Светска банка ќе се делат бонуси...

На денешната седница, Владата ја разгледа и усвои Информацијата за потреба од реструктуирање на Проектот за итно справување со ковид-19, односно на заемот од...

Штипјани со туѓи лични податоци зеле онлајн-кредит

Двајца штипјани со туѓи лични податоци подигнале кредит од 10.000 денари. СВР Штип поднесе кривична пријава против Д. Т. (33) и С. Т. (32), двајцата...

Со лажна потврда скопјанка подигнала кредит од 900.000 денари

Скопската полиција за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против две скопјанки на возраст од 56 и 36 години кои заедно изготвиле лажна...

НЛБ Банка воведе нов Бизнис долгорочен денарски кредит за правни лица

НЛБ Банка воведе нов продукт за правни лица Бизнис долгорочен денарски продукт со намалена каматна стапка и без провизија за одобрување во периодот до...