24.4 C
Skopje
13.5.2021 - 20:05

Ознака: кредит

Пандемијата го принуди светот да „живее“ на кредит

Покрај здравствената битка, државите во светот на големо почнуваат да спроведуваат серии економски политики за закрепнување од пандемијата. Во тој правец, Германија минатата недела...

Преку трите линии бескаматни кредити од Развојната банка обезбедени 44,1 милиони...

Преку трите кредитни линии, Ковид 1, 2 и 3, од Развојната банка на Северна Македонија, обезбедени се ликвидни средства во вкупен износ од 44,1...

Кривична за кичевец кој од туѓа електронска пошта склучил договор за...

Кичевската полиција поднесе кривична пријава против 48-годишниот А.К. од Кичево, поради сомнение дека сторил кривично дело – злоупотреба на лични податоци. Како што информираат од...

Со пари од кредитот од Светска банка ќе се делат бонуси...

На денешната седница, Владата ја разгледа и усвои Информацијата за потреба од реструктуирање на Проектот за итно справување со ковид-19, односно на заемот од...

Штипјани со туѓи лични податоци зеле онлајн-кредит

Двајца штипјани со туѓи лични податоци подигнале кредит од 10.000 денари. СВР Штип поднесе кривична пријава против Д. Т. (33) и С. Т. (32), двајцата...

Со лажна потврда скопјанка подигнала кредит од 900.000 денари

Скопската полиција за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против две скопјанки на возраст од 56 и 36 години кои заедно изготвиле лажна...

НЛБ Банка воведе нов Бизнис долгорочен денарски кредит за правни лица

НЛБ Банка воведе нов продукт за правни лица Бизнис долгорочен денарски продукт со намалена каматна стапка и без провизија за одобрување во периодот до...

НЛБ Банка воведе нов Брз потрошувачки кредит

НЛБ Банка воведе нов НЛБ Брз потрошувачки кредит кој се одобрува и исплаќа за само 1 час. НЛБ Брзиот кредит е со максимален износ до...

Довербата во компанијата се гради и преку кредитниот рејтинг на државата

Позитивниот кредитен рејтинг на земјава ги отвора можностите за пристап на македонските компании до странските пазари и до нивната препознатливост кај потенцијални деловни партнери...

Атина без договор со Брисел за нова транша кредит

Работната група за еврото денеска не донесе одлука за исплата на речиси една милијарда евра кредит на Грција. Причината за тоа е што се уште...