-10 C
Skopje
17.1.2019 - 10:34

Ознака: „крвопролевање“

Гутереш апелира да се избегне „крвопролевање“ во Идлиб

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш апелираше до сите страни кои се директно и индиректно вклучени во конфликтот во Сирија, посебно Иран, Русија и...