19.8 C
Skopje
22.6.2021 - 2:36

Ознака: крвна група

Луѓето со крвна група нулта се најотпорни на коронавирус

Истражувачи од биотехничкиот гигант „23ендМи“ откриле разлики во генот што влијае на крвната група, односно чувствителностa на коронавирусот. Тие веруваат дека крвната група нулта...

Научниците открија за која крвна група коронавирусот е најопасен

Германски и норвешки научници спровеле студија во која анализирале како инфекцијата од коронавирус напредува во однос на крвната група на пациентите, пренесува „Дојче веле“. Наодите...