12.8 C
Skopje
19.9.2021 - 6:19

Ознака: Красмир Каракачанов

Каракачанов: На ЕУ не ѝ е потребен нов проблем на Балканот

Бугарскиот министер за одбрана, Красмир Каракачанов тврди дека македонската политичка елита генерирала голема омраза кон Бугарите. Во интервју за БНТ тој рече дека репресијата...

Каракачанов: Не верувам во декларации и интервјуа, потребен е анекс или...

Бугарскиот вицепремиер, Красмир Каракачанов, оцени дека интервјуто на премиерот Зоран Заев, за БГНЕС е мал чекор напред во вистинската насока. Каракачанов, сепак, вели дека не...