6.8 C
Skopje
8.12.2021 - 13:34

Ознака: кран

Талибанците обесија тело на човек на кран среде плоштад

Талибанците обесија тело на човек на кран на главниот плоштад во Херат, во западен Авганистан, јави агенцијата АП. Вазир Ахмад Седики, кој има своја аптека...

Четири лица загинаа откако падна кран на улица во Сиетл

Четворица луѓе загинаа, а тројца се повредени кога вчера попладне паднала дигалка од новата зграда на компанијата „Гугл“ во американскиот град Сиетл, објави Би-Би-Си. Кранот...

Тројца работници повредени при уривање на кран на автопатот во изградба...

На автопатот во изградба „Арбен Џафери“, кој го поврзува косовскиот главен град со Македонија, вечерва се урна дел од градежната машинерија, при што...