Ознака: кралско семејство

Меган и Хари не носат многу пари

Во 1980-тите и 1990-тите години, најпознатите британски таблоиди ги подмируваа правните трошоци од тужбите со големите профити што ги остваруваа. Сега повеќе не го...

Бебето на принцот Хари и Меган ќе се вика Арчи

Кралското семејство на Велика Британија на Твитер соопшти дека новородениот син на принцот Хари и неговата сопруга Меган ќе го носи името Арчи Харисон...

Обложувачите се обидуваат да го погодат името на кралското бебе

Принцезата Меган треба да се породи најдоцна до понеделник, детето ќе биде женско и ќе го носи името Дијана, гласат предвидувањата на обложувачите кои...

Веќе се вртат милиони околу нероденото бебе на кралската двојка

Раѓањето на бебето на принцот Хари и на Меган Маркл, кое се очекува на крајот на месецов или почетокот на мај, привлекува големо внимание...

Политиката внесе неслога во тајландското кралско семејство

Тајландскиот крал Маха Вајиралонгкорн денеска оцени дека дека кандидатурата на неговата постара сестра, принцезата Уболратана Раџакања Сиривадана Барнавади за премиер на Тајланд е неуставна...

Постои план за евакуација на кралското семејство ако има немири поради...

Британските власти ги обновија плановите од Студената војна за преселување на кралското семејство во случај на немири во Лондон поради „нерегулиран излез” на Британија...

Решена мистеријата на таинствениот црн прстен на принцот Хари

Таинствениот црн прстен на десната рака на британскиот принц Хари, забележан во текот на турнејата на кралската двојка во Австралија, предизвика голем интерес во...

Кралската двојка го „донесе“ долгоочекуваниот дожд во Австралија

Регионот на Нов Јужен Велс веројатно долго ќе ја памети посетата на принцот Хари и на неговата сопруга, војвотката од Сасекс Меган Маркл, бидејќи...

Стилот на славните гости на кралската венчавка

Бројни славни личности од светот на модата, филмот и на музиката, вчера ја следеа венчавката на британската принцеза Јуџини во капелата Сент Џорџ. Меѓу...

Пребројувањето на кралските лебеди

Традиционалното пребројување на лебедите на реката Темза се спроведува неделава. Процесот на пребројување на птиците и нивна идентификација, при што се одредува дали ѝ припаѓаат...