-2.4 C
Skopje
25.2.2020 - 6:29

Ознака: кралско семејство

Измамата на лажната индиска кралица разоткриена по четири децении

Вдовица ги убедила сите дека потекнува од кралска лоза и ѝ била подарена трошна куќа Гардијан Авторка: Ношин Игбал Во изминатите 40 години во Индија меѓу странските...

„Принцот што не се потеше“ не може да избега од озлогласеното...

Принцот Ендрју (59) очигледно направи лоши избори во животот - патувајќи со хеликоптер при извршување на кралските обврски наместо да оди со воз, критикувањето...

Интригите на тајландскиот двор излегоа во јавност

Официјалната придружничка на кралот на Тајланд беше обвинета дека сака да ја засени кралицата и да ја „подрие нацијата“, што доведе до одземање на...

Маките на војвотката од Сасекс со кралскиот живот

Сиднеј морнинг хералд Авторка: Хелен Вилијам Војвотката од Сасекс Меган Маркл призна дека изминатата година била многу „тешка“ за неа како член на кралското семејство и...

Меган и Хари не носат многу пари

Во 1980-тите и 1990-тите години, најпознатите британски таблоиди ги подмируваа правните трошоци од тужбите со големите профити што ги остваруваа. Сега повеќе не го...

Бебето на принцот Хари и Меган ќе се вика Арчи

Кралското семејство на Велика Британија на Твитер соопшти дека новородениот син на принцот Хари и неговата сопруга Меган ќе го носи името Арчи Харисон...

Обложувачите се обидуваат да го погодат името на кралското бебе

Принцезата Меган треба да се породи најдоцна до понеделник, детето ќе биде женско и ќе го носи името Дијана, гласат предвидувањата на обложувачите кои...

Веќе се вртат милиони околу нероденото бебе на кралската двојка

Раѓањето на бебето на принцот Хари и на Меган Маркл, кое се очекува на крајот на месецов или почетокот на мај, привлекува големо внимание...

Политиката внесе неслога во тајландското кралско семејство

Тајландскиот крал Маха Вајиралонгкорн денеска оцени дека дека кандидатурата на неговата постара сестра, принцезата Уболратана Раџакања Сиривадана Барнавади за премиер на Тајланд е неуставна...

Постои план за евакуација на кралското семејство ако има немири поради...

Британските власти ги обновија плановите од Студената војна за преселување на кралското семејство во случај на немири во Лондон поради „нерегулиран излез” на Британија...