Ознака: кралско семејство

Погрешните сфаќања на Меган за кралскиот живот довеле до „мегзит“?

Некои веруваат дека движечката сила на Сасексови за донесување на одлука да го напуштат кралското семејство е една истражувачка статија која тврди дека Меган...

Меган и Хари го одбиле барањето за именување на противпожарен авион...

Владата на австралиската сојузна држава Нов Јужен Велс планирала да го одбележи фактот дека Меган ја објавила бременоста за време на кралската турнеја во...

Кејт и принцот Вилијам со виртуелна посета на училиште

Кејт и принцот Вилијам спроведоа виртуелна посета на училиште среде криза со коронавирус, пишува „Експрес“. Војводата и војвотката од Кембриџ разговараа преку видео-повик со...

Елизабета Втора: Ја разбирам вашата болка и тага, заедно ќе ја...

Самодисциплина и решителност е пораката која британската кралица Елизабета Втора вечерва им ја испрати на Британците во овие тешки моменти предизвикани од пандемијата на...

Круната против короната

Ширум Европа, монарсите сакаат да му дадат поддршка на загрижениот народ Автор: Чарли Даксбери Политико За кралевите и кралиците во Европа, пандемијата од коронавирусот почнува да наликува...

Меган Маркл тргнува по стапките на Мишел Обама?

Меган Маркл доколку потпише договор со „Нетфликс“, би можела да ги следи стапките на поранешната прва дама на САД, Мишел Обама, пишува „Експрес“. Документарниот филм...

Заврши инстаграм-ерата на „Сасекс Ројал“

Заврши ерата на Инстаграм за Сасексите. Вчера принцот Хари и Меган Маркл ја имаа последната објава на Инстаграм на нивниот профил „Сасекс Ројал“, со...

Трамп ја сака Британија, но нема да плати за обезбедувањето на...

Безбедносните аранжмани на принцот Хари и Меган Маркл ќе бидат приватно финансирани, откако американскиот претседател Доналд Трамп објави на Твитер дека Америка нема да...

Расте загриженоста за кралицата додека се истражува како се заразил принцот...

Кралското семејство ги презема сите неоходни мерки за заштита од коронавирусот особено по сознанието дека принцот Чарлс е заразен, пишуваат британските медиуми. Сите членови...

Некогашните колеги не ја забораваат хуманоста на Меган

Војвотката од Сасекс Меган Маркл после секое снимање на серијата „Костуми“ во која го глумеше ликот на Рејчел Зејн, целата преостаната храна ја донирала...