Ознака: кралско семејство

Томас Маркл се подготвува да сведочи против војвотката Меган

Меган и Хари преземаат правни мерки против „Асошиеjтед њузпејпрс“ издавачот на весникот „Дејли мејл“ за објавување приватното писмо што го испратила до татко и...

Погледнете со кого пиевме чај – Меган направи изненадна посета во...

Меган Маркл, војвотката од Сасекс го посети женскиот центар во Ванкувер, во нејзиниот прв јавен настап откако таа и нејзиниот сопруг, принцот Хари, објавија...

Мадам Тисо ги раздели Хари и Меган од кралското семејство

По објавувањето на војводата и војвотката од Сасекс дека се повлекуваат од обврските поврзани со британското кралско семејство, музејот на восочни фигури Мадам Тисо...

Британската кралица свика итен семеен состанок за одлуката на Хари и...

Британската кралица Елизабета за денеска закажа семејна средба на која ќе се разговара за одлуката на принцот Хари и неговата сопруга Меган да се...

Кралицата Елизабета и принцот Хари ќе одржат „кризен состанок“

Кралицата Елизабета за утре го повика својот внук, принцот Хари, на „кризен состанок“, за да разговараат во четири очи за идните активности за него...

Цел живот го поддржував Хари, но не можам повеќе

Војводата од Кембриџ зборуваше за својата тага по објавата на неговито брат за повлекувањето од кралското семејство. Исто така изрази жалење што кралското семејство...

Зошто целата вина да падне врз Меган?

Принцот Хари и Меган, војвотката од Сасекс, соопштија дека се повлекуваат од должностите во кралското семејство. Во рамките на таа одлука тие ќе минат...

Мегзит предизвика „граѓанска војна“ во кралското семејство

Повлекувањето на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл од кралските должности е главната вест во британскиот печат, во кој се вели дека кралицата...

Кралицата Елизабета бара решение по повлекувањето на Хари и Меган

Војвотката од Сасекс, сопругата на принцот Хари, Меган Маркл веќе отпатува за Канада, а во монархијата сè уште трае дискусијата за улогите што таа...

Кралското семејство прави пудинг за Божиќ

Прославата на Божиќ во британското кралско семејство вклучува посебна традиција, а тука се и подготовките во кои се вклучени сите. Од кралската палата споделија фотографии...