Ознака: кралско семејство

Ќерките на шпанскиот крал Фелипе се во карантин

Наследничката на шпанскиот престол принцезата четиринаесетгодишната Леонор и нејзината една година помала сестра принцезата Софија се во карантин. Тие ке бидат  во самоизолација 14...

Се подготвува грчка кралска венчавка

Се сврши принцот Филипос, најмладиот син на грчкиот крал Константин Принцот Филипос на Грција и Данска, најмладиот син на кралот Константин и кралицата Ана-Мари, се...

Кејт Мидлтон и Меган Маркл поминале безбедносна обука пред да станат...

За да се приклучат на кралското семејство Меган Маркл и Кејт Мидлтон морале да поминат многу интензивна обука за безбедност, пренесува „Мари Клер“. Влезот во...

Падот на Хуан Карлос – од спасител на демократијата до посрамотен...

Хуан Карлос Први требаше да има славно место во историјата на Шпанија поради неговите постигнувања додека беше крал, но низата скандали доведоа до негов...

Поранешниот шпански крал ја напушти државата насред обвинувањата за корупција

Поранешниот шпански крал Хуан Карлос Првиот (82) кој ја водеше државата во транзицијата од диктатура до демократија, ја напушти Шпанија откако неговото име беше...

Немил настан ја навел Елизабета Втора да ангажира вработен за проверка...

Британската кралица Елизабета Втора има вработен член на кралскиот персонал кој е задолжен за контрола на температурата и висината на вода во нејзината када,...

Меган Маркл била незадоволна како „принцеза број два“

Меган Маркл била „многу чувствителена“ поради фактот дека е „принцеза број два“ истакнува Том Квин за „Дејли Мејл“. Квин е автор на новата книга...

Британското кралско семејство јаде од „забранетите плодови“

Кралскиот живот доаѓа со многу правила, регулативи и протоколи, но едно кралско правило е игнорирано од страна на принцот Чарлс, принцот Вилијам и Кејт,...

Британците биле во заблуда за статусот на Меган Маркл во кралското...

Според кралскиот биограф лејди Колин Камбел, Британците биле во голема заблуда за односите во кралското семејство. Меган Маркл и принцот Хари го напуштија кралското семејство...

Британското кралско семејство би можело да загуби милиони поради коронавирусот

Британското кралско семејство може да изгуби 20 милиони евра од приходите во буџетот, тврди британски „Телеграф“. Велика Британија ја затвори државата во март со наметнување...