-0.8 C
Skopje
1.4.2020 - 22:57

Ознака: кралско семејство

Круната против короната

Ширум Европа, монарсите сакаат да му дадат поддршка на загрижениот народ Автор: Чарли Даксбери Политико За кралевите и кралиците во Европа, пандемијата од коронавирусот почнува да наликува...

Меган Маркл тргнува по стапките на Мишел Обама?

Меган Маркл доколку потпише договор со „Нетфликс“, би можела да ги следи стапките на поранешната прва дама на САД, Мишел Обама, пишува „Експрес“. Документарниот филм...

Заврши инстаграм-ерата на „Сасекс Ројал“

Заврши ерата на Инстаграм за Сасексите. Вчера принцот Хари и Меган Маркл ја имаа последната објава на Инстаграм на нивниот профил „Сасекс Ројал“, со...

Трамп ја сака Британија, но нема да плати за обезбедувањето на...

Безбедносните аранжмани на принцот Хари и Меган Маркл ќе бидат приватно финансирани, откако американскиот претседател Доналд Трамп објави на Твитер дека Америка нема да...

Расте загриженоста за кралицата додека се истражува како се заразил принцот...

Кралското семејство ги презема сите неоходни мерки за заштита од коронавирусот особено по сознанието дека принцот Чарлс е заразен, пишуваат британските медиуми. Сите членови...

Некогашните колеги не ја забораваат хуманоста на Меган

Војвотката од Сасекс Меган Маркл после секое снимање на серијата „Костуми“ во која го глумеше ликот на Рејчел Зејн, целата преостаната храна ја донирала...

Накитот внесе раздор во кралското семејство?

Кралицата Елизабета Втора, наводно, не ѝ дозволувала на Меган Маркл да го носи нејзиниот накит, додека на Кејт Мидлтон тоа ѝ го дозволила, пишува...

Се разгорува инстаграм-војната помеѓу војводските двојки од Кембриџ и Сасекс

Кејт и Вилијам ја сменија својата стратегија во инстаграм-војната со Хари и Меган за придобивање на обожаватели на платформата за споделување фотографии, пишуваат светските...

Каква порака испраќаат војводата и војвотката од Кембриџ без маска и...

Сите се прашуваат каква порака сакаат да испратат војвотката и војводата од Кембриџ кои не носеле маски и ракавици при посетата на информативен центар...

Кралицата е во изолација, нејзините должности ги презема Вилијам

Кралицата Елизабета (93) неколку дена размислувала што да направи за да го заштити своето здравје во време на пандемија на коронавирус. Со сопругот Филип...