10.8 C
Skopje
24.10.2021 - 11:43

Ознака: Кралското семејство

Британското кралско семејство било цел на повеќе неуспешни атентати низ историјата

Британското кралско семејство, веројатно е најпознатото кралско семејство во светот, со огромен број обожаватели и претставува симбол на класа, елеганција и благородништво. Сепак, нивната...

Кралските деца ракоплескаа за британските здравствени работници

Како и во многу земји погодени од коронавирусот, луѓето во Велика Британија решија да им оддадат почит на оние кои беа на првата линија...

Меган е бомба за кралското семејство

Астрологот на кралското семејство Деби Френк, ги откри своите предвидувања за војводата и војвотката од Сасекс, кога тие и официјално се повлекоа од кралското...

Одлуката на Хари и Меган го повреди кралското семејство

Кралското семејство соопшти дека е повредено по објавата на војводата и војвотката од Сасекс дека ќе се повлечат од своите кралски функции. Како што пренесува...