10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 20:30

Ознака: кралица елизабета

Кралицата е во изолација, нејзините должности ги презема Вилијам

Кралицата Елизабета (93) неколку дена размислувала што да направи за да го заштити своето здравје во време на пандемија на коронавирус. Со сопругот Филип...

Кралицата Елизабета и принцот Хари денеска ќе разговараат во четири очи

Кралицата Елизабета денеска го повика својот внук, принцот Хари, на „кризен состанок“, за да разговараат во четири очи за идните активности за него и...

Кралицата Елизабета и принцот Хари ќе одржат „кризен состанок“

Кралицата Елизабета за утре го повика својот внук, принцот Хари, на „кризен состанок“, за да разговараат во четири очи за идните активности за него...

Зошто целата вина да падне врз Меган?

Принцот Хари и Меган, војвотката од Сасекс, соопштија дека се повлекуваат од должностите во кралското семејство. Во рамките на таа одлука тие ќе минат...

Елизабета Втора воодушевена од младите што ја штитат природата

Британската кралица Елизабета Втора во денешната божиќна порака изјави дека е импресионирана од динамиката на младите луѓе во борбата против уништувањето на животната средина. „Предизвиците...

Кралицата бара администратор на социјалните мрежи, плата 67.000 долари

Британската кралица Елизабета Втора е подготвена да плати до 67.000 американски долари годишно на личност која би управувала со нејзините профили на социјалните мрежи,...