7.5 C
Skopje
14.12.2019 - 4:55

Ознака: кражби

Внатре шах, на паркингот мат

Додека внатре во хотелот, кој деновиве е домаќин на меѓународен шаховски турнир со претставници од целиот свет, шахистите тактички се надмудруваа во што помајсторски...

Шестмина малолетници од Чегране извршиле 27 тешки кражби

Гостиварската криминалистичка полиција расчисти вкупно 27 тешки кражби и обиди за тешки кражби и до надлежното основно јавно обвинителство поднесе кривични пријави против 6...

Гостиварец извршил 20 кражби за девет месеци

Гостиварската полиција расчисти 20 кражби извршени во овој град и до Основното јавно обвинителство поднесе три кривични пријави против 35-годишен гостиварец поради сомнение дека...

По ураганот Доријан борбa за храна и за вода

Ситуацијата по катастрофалниот ураган Доријан на Бахамите е толку критична, што се случуваат пукотници помеѓу населението во очајнички борби за храна и вода. Сè уште...

Пријава против крадец од Тетовско кој препордавал украдени апарати за домаќинство

Секторот за внатрешни работи Тетово ќе поднесе кривична пријава против Р.А.(32) од село Одри, Tетовско, поради постоење основи на сомнение дека извршил пет тешки...

За шест месеци пријавени 368 кражби на велосипеди

Во периодот од јануари до јуни 2019 година се пријавени вкупно 368 кражби на велосипеди, информираат од Министерството за внатрешни работи. Речиси нема ден...

Се бара притвор за крадецот што скокна во Вардар за да...

Скопското обвинителство поведе постапка против лицето кое беше уапсено пред три дена од страна на полициска службеничка, која пливаше по него во Вардар за...

Кривична за гостиварци кои обивале возила, куќи, стоматолошки ординации

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против К.Ф.(35) и Р.И.(38) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторени 21 кривично...

Серија тешки кражби во автомобили

Годинава, за разлика од претходните, започна со серија тешки кражби во автомобили. Најчесто се крадат паричници, чанти и уреди со поголема вредност. Крадците кршат...

ОЈО: Двајца скопјани осомничени за тешка кражба во Гостивар

Гостиварското Јавно обвинителство почна постапка против две лица, жители на Скопје, за кои постои основано сомнение дека извршиле тешка кражба во Гостивар. Како што соопшти...