17 C
Skopje
19.9.2018 - 4:17

Ознака: кражба

Крадци од црква украле ѕвоно тешко половина тон

Бронзено ѕвоно тешко 500 килограми, било украдено од црквата Света Инес во градот Кумана, во Венецуела. - Непознати лица влегле во црквата Света Инес, во...

Украдени 14 акумулатори од камиони и трактори

Секторот за внатрешни работи Струмица до ОЈО Радовиш поднесе кривични пријави против четворица радовишани поради сомневање дека сториле тешка кражба. Во периодот од 26. минатиот...

Украле бакар за 8000, а направиле штета од 360.000 денари

Непознати сторители од трансформатор за дистрибуција на електрична струја на манастирот „Свети Константин и Елена“ одзеле бакарни елементи со тежина од 30 килограми и...