10.2 C
Skopje
29.11.2021 - 15:01

Ознака: кражба

Од автомобил паркиран зад полициска станица украл службени легитимации и картичка...

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 47-годишник, кој на 28 март извршил тешка кражба во близина на полициската станица „Бит-пазар“. Како што информираат од...

Крадел од хала во фабрика во Свети Николе

Со употреба на сила жител од Свети Николе влегувал и крадел предмети од фабрика во овој град, информира Министерството за внатрешни работи. Според информации од...

Хакирањето на половина милијарда фејсбук-профили е резултат на стар проблем

Експертите за сајбер-безбедност викендов открија дека повеќе од 500 милиони профили на социјалната мрежа Фејсбук биле хакирани. Податоците собрани од хакирањето вклучуваат целосни имиња,...

Француската полиција им влезе во трага на лего-бандитите

Француската полиција отвори случај против група специјализирана за крадење на лего коцки. Поради оперирањето на групата, полицијата испратила предупредувања до продавниците за играчки, како...

Внука крадела од кредитната картичка на нејзиниот дедо

СВР Велес поднесе кривична пријава против В.Д.(32), поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем. На 26.10.2020 во...

Украдени два сефа со пари од казино во Битола

Крадец украл два сефа со пари од казино во Битола. Според информациите на МВР, вчера В. Т. пријавил дека на 22 март, околу 22.45 часот,...

Приведени тројца крадци, расчистени 5 кривични дела

По преземени мерки и активности полициски службеници од ОВР Берово и ОВР Делчево на 22.03.2021 ги лишиле од слобода А.Ш.(47),А.Х.(48) и С.Д.(37), сите од...

Украден автомобил на жител од Дебар

Жител од Дебар бил измамен кога од него било побарано да го изнајми својот автомобил, а потоа лицето на кое возилото му било изнајмено...

Украден сеф од обложувачница во Кисела Вода

Синоќа, околу пет часот по полноќ, во полиција била пријавена кражба од обложувачница во скопската општина Кисела Вода. Според пријавеното, три лица го украле сефот...

Демонтирани делови од инфраструктира на Железници и кражба во магацин

Полицијата информира за два одделни случаи со нанесување на штета во „Железници на Република Северна Македонија“. Едниот се случил во Скопје, кога непознат сторител на...