15.8 C
Skopje
28.10.2021 - 16:05

Ознака: кражба

Скопјанка ѝ ја украла личната карта на охриѓанка и си подигнала...

Дваесет и четиригодишна скопјанка се сомничи за злоупотреба на лични податоци откако без одобрение земала лична карта од охриѓанка и подигнала кредит, соопшти Министерството...

Јас не го разбирам светот како поле за дрзок натпревар во...

Инцидентните отворања на одделни случаи и уште поинцидентните правосилни и конечни пресуди се само политички маркетинг, кој има цел граѓаните и претставниците на меѓународната...

Тројца разбојници од Арачиново краделе возила

Скопската полиција денеска (10 мај) приведе тројца жители на Арачиново – Г.М.(40), Х.А.(19) и Е.Н.(23) поради сомнение дека се сторители на три разбојништва и...

Поведена постапка за кражба во Гостивар

Гостиварка земала пари од банкомат, кој со задоцнување ги исфрлил парите на друга жена. Според информациите, обвинетата стоела во ред за банкомат зад оштетената...

Американци ограбиле банки во Европа и Македонија

Тројца мажи од Бруклин беа уапсени и обвинети за кражба на повеќе од 30 милиони долари во готовина и други вредни предмети од сефите...

Од автомобил паркиран зад полициска станица украл службени легитимации и картичка...

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 47-годишник, кој на 28 март извршил тешка кражба во близина на полициската станица „Бит-пазар“. Како што информираат од...

Крадел од хала во фабрика во Свети Николе

Со употреба на сила жител од Свети Николе влегувал и крадел предмети од фабрика во овој град, информира Министерството за внатрешни работи. Според информации од...

Хакирањето на половина милијарда фејсбук-профили е резултат на стар проблем

Експертите за сајбер-безбедност викендов открија дека повеќе од 500 милиони профили на социјалната мрежа Фејсбук биле хакирани. Податоците собрани од хакирањето вклучуваат целосни имиња,...

Француската полиција им влезе во трага на лего-бандитите

Француската полиција отвори случај против група специјализирана за крадење на лего коцки. Поради оперирањето на групата, полицијата испратила предупредувања до продавниците за играчки, како...

Внука крадела од кредитната картичка на нејзиниот дедо

СВР Велес поднесе кривична пријава против В.Д.(32), поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем. На 26.10.2020 во...