2 C
Skopje
16.12.2018 - 16:36

Ознака: кражба

Тешки кражби во две џамии во Тетово

Тешки кражби во две џамии во Тетово биле извршени од засега непознати сторители ноќта меѓу петок и сабота, информираше портпаролот на СВР тетово Марјан...

Кривична пријава за скопјанец кој крадел чанти и паричници од возила

Кривична пријава е поднесена против 45-годишен скопјанец кој се сомничи дека извршил две кражби со што се стекнал со противправна имотна корист од 190...

По вторпат за четири месеци ограбена црквата на православните гробишта во...

Околу 1400 денари биле одземени, а била нанесена и материјална штета по тешката кражба што засега непознати сторители ја извршиле во црквата „Свети Димитрија“...

Кражба во просториите на ФК Тетекс во Тетово

Просториите на фудбалскиот клуб Тетекс од Тетово се обиени и од таму се украдени топки и копачки. Кражбата се случила ноќта помеѓу понеделникот и...

Ограбена златарница во Струга

Непознато лице вчера ограбило златарница во Струга. Како што соопшти МВР, вчера во 17.15 часот во златарница на улица „Маршал Тито“ во Струга, лицето извршило...

Кражба во црква во Радиовце

Над илјада денари штета била нанесена на црквата „Свети Атанасија“ во тетовското село Радиовце по тешката кражба што засега непознати сторители ја извршиле во...

Ограбен таксист во Скопје

Три непознати лица ограбиле таксист во скопското село Морани, соопшти денеска МВР. На 19.08.2018 година во 00.05 часот во Единицата за информации и команда Скопје,...

Украдени 20.000 евра од куќа во Кривогаштани

Од куќа во прилепско Кривогаштани украдени се околу 20 илјади евра. Кражбата е извршена ноќеска во периодот од 3 до 8 часот во домот...

Иако незначителни кражбите на тутун во прилепско се реалност

Иако ги има и се присутни кражбите на тутун во прилепско, сепак нема некоја голема бројка информираат од СВР Битола. Имено според нивните податоци...

Тројца охриѓани краделе градежни материјали од магацин

Тројца охриѓани во период од четири месеци ограбувале магацин со градежни материјали при што се стекнале со противправна имотна корист од над 5.000 евра. Како...