20.1 C
Skopje
15.9.2019 - 23:01

Ознака: кражба

Поднесено обвинение за разбојништво и тешка кражба против едно лице

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари дека...

Одгледувачи на бонсаи ги замолија крадците да се грижат за украдените...

Одгледувачи на бонсаи дрвја останаа вознемирени откако седум примероци вредни околу сто илјади долари биле украдени од нивното одгледувалиште во Саитама, Јапонија, пренесува магазинот...

Ограбувачи искористиле канализациски тунели за да украдат дијаманти од банка

Крадци извеле кражба на банка во која имало дијамантски накит користејќи ја канализациската мрежа на белгискиот град Антверпен, во подвиг достоен на холивудските филмови,...

Почната истрага против две лица осомничени за разбојништво

Основното јавно обвинителство Скопје соопшти дека надлежен јавен обвинител донел наредба за спроведување истражна постапка против две лица за кои постои основано сомнение дека...

Еднојајчени близнаци ја влечат за нос италијанската полиција и судовите

Италијанските судии мака мачат како да осудат сериски арамија бидејќи никако не успеваат да утврдат кој ги извршил кражбите за кои се товари, тој...

Меѓународна криминална група извршила кражби од сефови во две банки во...

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе Наредба за спроведување истражна постапка против седум лица за кои постои основано сомнение...

Приведен крадец од Прилеп, украдените мобилни вредни 400 илјади денари вратени

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп, поднесе кривична пријава против Г.Д.(47) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за...

Приведена скопјанка поради тешка кражба

Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против С.Д.(22) од Скопје поради основи на сомнение дека извршила кривично дело „тешка кражба“ предвидено и...

Арамија на божикен панаѓур украл колбаси вредни над 1.000 евра

Снаодлив арамија украл неколку стотини колбаси во вредност над 1.000 евра од божикниот панаѓур организиран во гратчето Битигхаим-Бисинген, на југозападот на Германија, соопшти денеска...

Кривична пријава за кражба

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје достави Обвинителен предлог против едно лице кое се товари за кривично дело – Тешка...