3.8 C
Skopje
8.12.2021 - 10:05

Ознака: кражба

Пехарот од Лига Европа украден во Мексико

Пехарот наменет за победникот во Лига Европа бил украден во мексиканскиот град Леон. Трофејот, кој е на светска трунеја со цел љубителите на фудбалот од...

Од стан во Ѓорче Петров украдени пиштол, пари и накит

Златен накит, пари, пиштол „Брунер чешка зброевка - Компакт“ калибар девет милиметри и рамка со 14 куршуми, се украдени вчера од стан во Ѓорче...

Белграѓанка одела на гости и крадела накит од куќи во Гостиварско

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против српска државјанка за која постои сомневање дека украла накит од три куќи во Гостиварско во кои била гостинка,...

Стружани ограбиле маркет и бутик

Две лица од струшко добија кривична пријава за кражба на цигари, лаптоп-компјутер и машка облека од маркет и бутик во Струга, при што се стекнале...

Крадци од црква украле ѕвоно тешко половина тон

Бронзено ѕвоно тешко 500 килограми, било украдено од црквата Света Инес во градот Кумана, во Венецуела. - Непознати лица влегле во црквата Света Инес, во...

Украдени 14 акумулатори од камиони и трактори

Секторот за внатрешни работи Струмица до ОЈО Радовиш поднесе кривични пријави против четворица радовишани поради сомневање дека сториле тешка кражба. Во периодот од 26. минатиот...

Украле бакар за 8000, а направиле штета од 360.000 денари

Непознати сторители од трансформатор за дистрибуција на електрична струја на манастирот „Свети Константин и Елена“ одзеле бакарни елементи со тежина од 30 килограми и...