6.4 C
Skopje
28.10.2021 - 5:43

Ознака: кражба

Идентификувани напаѓачите кои извршија разбојништво врз двајца Јапонци

Полицијата ги идентификуваше напаѓачите кои завчера извршија разбојништво врз двајца јапонски државјани на локалниот пат од село Катланово кон село Брезница. Двајца од напаѓачите веќе...

Јапонци ограбени додека возеле велосипед меѓу Катланово и Брезница

Двајца Јапонци се ограбени додека со велосипеди се движеле на локалниот пат од село Катланово кон село Брезница, соопшти МВР. Во СВР-Скопје вчера околу15:00 часот...

Украден преносен компјутер, девизи и накит од стан во Скопје

Лап топ, 200 евра, разновиден златен накит, како и накит „Сваровски", во вкупна вредност од 300.000 денари биле украдени од стан во Скопје . Во...

Можна кражба на податоци од околу 300 германски болници

Лични и веројатно деликатни податоци за пациенти најверојатно се украдени од стотици германски болници, јави ДПА. Асоцијацијата, одговорна за болници во реонот на Рејнланд известила...

Скопјанец демнел возила со клуч на бравата, па ги крадел

Скопјанец заработи кривична пријава заради сомнение дека во три наврата крадел туѓи автомобили низ Скопје. Како што соопшти Секторот за внатрешни работи Скопје, до Основното...

Пехарот од Лига Европа украден во Мексико

Пехарот наменет за победникот во Лига Европа бил украден во мексиканскиот град Леон. Трофејот, кој е на светска трунеја со цел љубителите на фудбалот од...

Од стан во Ѓорче Петров украдени пиштол, пари и накит

Златен накит, пари, пиштол „Брунер чешка зброевка - Компакт“ калибар девет милиметри и рамка со 14 куршуми, се украдени вчера од стан во Ѓорче...

Белграѓанка одела на гости и крадела накит од куќи во Гостиварско

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против српска државјанка за која постои сомневање дека украла накит од три куќи во Гостиварско во кои била гостинка,...

Стружани ограбиле маркет и бутик

Две лица од струшко добија кривична пријава за кражба на цигари, лаптоп-компјутер и машка облека од маркет и бутик во Струга, при што се стекнале...

Крадци од црква украле ѕвоно тешко половина тон

Бронзено ѕвоно тешко 500 килограми, било украдено од црквата Света Инес во градот Кумана, во Венецуела. - Непознати лица влегле во црквата Света Инес, во...