21 C
Skopje
22.10.2020 - 20:13

Ознака: кражба

Поштар им ги зел пензиите на тројца гостиварци

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Н. И. (59) од с. Лакавица, вработен како поштар во Гостивар, поради три кривични...

Побарал да му покаже како изгледаат евра и му ги грабнал

Педесет и шестгодишен стружанец украл 8.500 евра од старец во Струга. Според информациите на МВР, осмничениот Ќ.А.(56) од струшкото село Лабуништа, во текот на јули...

Кривични за двајца скопјани кои краделе од возила на институции и...

Скопската полиција до надлежното Основно јавно обвинителство ќе поднесе кривични пријави против 29-годишниот И.Џ. од селото Страхојадица, поради сомнение дека извршил кривично дело тешка...

Албански државјанин украл пари и мобилни телефони во авто камп во...

Албански државјанин украл несесер со пари и мобилни телефони на плажа во авто камп во Охрид. Триесет и двегодишниот А.И. се стекнал со противправна...

Во Битолско украдени над 200 тони пченица во вредност од 50.000...

Во попладневните часови на 13 август, 48-годишен битолчанец во полиција пријавил кражба на 200 до 240 тони пченица. Според пријавеното, во периодот од 25 јули...

Вработен во Македонска пошта во Тетовско крадел пари од сметка на...

Вработен во Македонска пошта – подружница Тетово, Долно Палчиште, неколку месеци крадел пари од сметката на пензионер. Против него е поднесена кривична пријава за...

Фатен штипјанец што украл две возила

Кај маж од Штип (43) пронајдени се две возила кои во текот на вчерашниот ден биле украдени. Како што јави МВР се работи за кражба...

Kрадец се тепал со луѓе кои го спречиле да побегне

Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – разбојничка кражба, донесе денеска јавен обвинител од скопското Основно јавно обвинителство. Осомничениот 36-годишник,...

Украдени кучињата на Ленче Ристоска

Обвинителката Ленче Ристоска на Фејсбук објави дека од нивниот семеен двор во тетовското село Лешок ноќеска им биле украдени две слепи сибирски хаски, кои...

Пронајдени 26 украдени велосипеди, приведени крадци во Скопје

Три лица се приведени под сомнение дека краделе велосипеди од подруми и станови во Скопје. Е.М.(24) и А.И.(22), двајцата од Скопје, краделе велосипеди од подруми...