Ознака: крадци

Ловци на богатство трагаат по потопени антички бродови во Албанија

Почивале со векови на дното на Јадранското и Јонското Море, полни со богатство и обложени со школки, бродските остатоци покрај албанскиот брег сега се...

Приведени крадци што краделе во цркви и викендици

Секторот за внатрешни работи Скопје, до скопското Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Б.У.(36), С.Ш.(18) и С.Љ.(19), сите од Скопје, поради постоење основи...

Крадци нападнале момче, сакале да му го украдат автомобилот

Осумнаесетгодишно момче било нападнато од крадци кои сакале да му го одземат автомобилот. Од МВР информираат дека вчера во 5.23 часот во Единицата за информации...

Фатена криминална банда која ограбувала граѓани во Аеродром и Центар

Кривични пријави и притвор заработија шетмина крадци од Скопје за разбојништво и тешки кражби сторени во Аеродром и Центар. Кражбите ги сториле од 15...

Не помагаат ни сигурносни брави

Крадците не мируваат и постојано оперираат по станови и по куќи. Избираат најразлични начини, користат секаков алат и сѐ што може да им послужи...

Крадци од црква украле ѕвоно тешко половина тон

Бронзено ѕвоно тешко 500 килограми, било украдено од црквата Света Инес во градот Кумана, во Венецуела. - Непознати лица влегле во црквата Света Инес, во...