15.5 C
Skopje
20.8.2019 - 5:25

Ознака: крадци

Крадци облечени како полицајци украле повеќе од 700 килограми злато во...

Група крадци облечени во полициски униформи украле повеќе од 700 килограми злато во вредност од 32,2 милиона долари на аеродром во Сао Пауло, Бразил,...

Крадци во Париз украле вино во вредност од 600 илјади евра

Крадци успеале да влезат во вински подрум на луксузен ресторан во Париз и украле најмалку 150 шишиња висококвалитетно вино во вредност од стотина илјади...

Мексиканците купуваат лажни телефони за да ги залажат крадците

Вооружените грабежи станаа толку вообичаена појава во градските автобуси во Мексико Сити, поради што патниците дошле до решение – купуваат лажни мобилни телефони коишто...

Серија тешки кражби во автомобили

Годинава, за разлика од претходните, започна со серија тешки кражби во автомобили. Најчесто се крадат паричници, чанти и уреди со поголема вредност. Крадците кршат...

Италијанците ќе смеат да пукаат во крадци на својот имот

Самоодбраната од крадец во домот или продавницата е „секогаш легална”. Сопственикот може да го убие крадецот доколку е физички загрозен од него. Ова се...

Приведени крадци од Скопје

СВР Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство – Скопје поднесе кривична пријава против четири лица и тоа: К.Т. (41), Ш.Д. (35), М.Џ. (33) и...

Фатени крадци кои ограбувале таксисти низ Скопје

Одделението за имотни деликти и малолетничка деликвенција за Гази Баба при СВР-Скопје по целосно документирање ќе поднесе кривична пријава против лицата Д.Р.(18) и А.М.(18)...

Фатени двајца крадци на златен накит од куќа во Тетово

Тетовците Ш.И.(26) и Б.Ќ.(26) вчера биле приведени од полицијата како осомничени за тешка кражба на златен накит извршена пред два дена во куќа на...

Ловци на богатство трагаат по потопени антички бродови во Албанија

Почивале со векови на дното на Јадранското и Јонското Море, полни со богатство и обложени со школки, бродските остатоци покрај албанскиот брег сега се...

Приведени крадци што краделе во цркви и викендици

Секторот за внатрешни работи Скопје, до скопското Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Б.У.(36), С.Ш.(18) и С.Љ.(19), сите од Скопје, поради постоење основи...