Ознака: крадење

Кумановец двапати се обидел да краде за време на полицискиот час...

Против 35-годишник од Куманово поднесена е кривична пријава за лажно претставување и непостапување според здравствени прописи за време на епидемија. Кривичните се однесуваат на периодот во...

Крадење од страст, не за пари

За десет години украл 239 уметнички дела, сите со голема парична вредност. Бил фатен во 2005 година. Ништо не продавал, создавал сопствена колекција Приказна за...

Во австрискиот парламент се крадат средства за дезинфекција

Дезинфекциските средства во австрискиот Парламент ќе се дополнуваат само врз основа на барање затоа што е утврденo дека се крадат, се наведува во неодамнешниот...

Крадење, раздавање или распродавање историја

КОЈ КРАДЕ ИСТОРИЈА (6) Погодувате, во овој дел сакам да укажам на нашиот дел од вината за сѐ она што ни се случува. Нашиот народ...

Украдени 109 дела од националното богатство на БиХ

Босна и Херцеговина Центарот против шверцување уметнички добра од Тузла објави база на податоци за 109 украдени дела што се национално богатство на Босна и...

Бугарки ограбиле жена на Бит Пазар

Кривична пријава е поднесена против две бугарски државјанки кои украле паричник со околу 18.000 денари од жена на Бит пазар. Против лицата Р.Г.И.(50) и Н.Н.Н.(24),...