Ознака: крадец

Крадец украл статуа од Исус од црква и потоа ја вратил

Крадец кој украл вредна статуа на Исус од црква во германскиот град Мехнеси, се вратил неколку дена подоцна за да му го предаде лично...

Полицаец вршел кражби низ Берлин

Германската полиција во Берлин уапсила 30-годишен колега од Бамберг, кој е осомничен за неколку кражби, пренесува Б92. Уапсениот полицаец веќе подолго време бил на боледување,...

Фатен крадец на цркви во Охрид

Поради постоење основи на сомнение за сторени повеќе кражби и тешки кражби во цркви на подрачјето на Охрид и Дебарца, на 27.11.2020 година, во...

Фатен крадец што ограбил две аптеки во Гевгелија

Синоќа во 21.30 часот на автопатот А1, делница од Гевгелија кон село Прдејци, полициски службеници од Полициска станица Гевгелија го лишиле од слобода И.Г.(40)...

Уапсен крадец во Тетово – од стан одзел златен накит вреден...

Околу полноќ од полициски службеници од СВР Тетово на ул.„180“ во Тетово бил приведен И.Џ.(42) од Тетово, поради сомнение дека на 26.09.2020, во периодот...

Украдени пушки, муниција, пари и накит од куќа во Свети Николе

Полицијата поднесе кривична пријава против М.М. (24) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело тешка кражба. - На 15 април...

Скопјанец со нож влегол да краде во куќа во Охрид, домаќинката...

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Љ.(29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело разбојништво. На 24.4.2020 на ул. 28 Април...

За време на полицискиот час приведен крадец во Скопје

Вчера во 14.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Методија Андонов Ченто“, за време на воведената мерка за ограничено движење, го лишиле од...

Смешни кражби, уште понаивни крадци

Да се биде крадец или криминалец не е лесна работа. Мора добро да се прецизираат деталите за да се изврши едно „совршено дело“, доколку...

Уапсен скопјанец кој ограбувал куќи во Чаир

Полицијата уапси 21-годишен скопјанец осомничен за кражби во куќи во Чаир како и за една џепна кражба. Судот му определи осумдневен притвор. Според информациите на...