0.8 C
Skopje
26.10.2021 - 4:50

Ознака: коњички спорт

Заложник и Гроздановска со две злата и едно сребро

КОЊИЧКИ СПОРТ - ТУРНИР ВО САМОБОР Македонските натпреварувачи во коњички спорт, Лука Заложник и Леонида Гроздановска, постигнаа голем успех освојувајќи две злата и едно сребро...

Македонските јавачи забележаа успешни настапи на меѓународни турнири

Меланија Атанасовска со грлото Влеут од коњичкиот клуб Процес и Љупка Аврамовиќ со грлото Колпо Гросо од клубот Бравадос освоија по две први места...

Македонците одлични на јунските меѓународни турнири

Македонските претставници во коњички спорт постигнаа забележителни резултати на меѓународните турнири на кои настапија минатиот месец. Така на турнирот во Виена, Австрија на 26...

Ново шоу на младата  Меланија Атанасовска

На „Септемврискиот коњички турнир“ и на 2-то коло од Отвореното првенство на Македонија во прескокнување пречки, таа повторно беше најуспешна со две победи (класа...

Екстравагантните шешири на Ројал аскот

    Кралската коњичка трка Ројал аскот во Лондон е препознатлива по шеширите кои се составен дел од изгледот на гостите на еден од најпознатите настани...

Лука Заложник галопира кон Токио

Натурализираниот Македонец со словенечко потекло во коњички спорт со грлото Шаблу, полека но сигурно собира бодови на квалификациските турнири за настап на ЛОИ 2020...