Ознака: кошарка

Бостон се врати во игра за пласман во прво финале по...

КОШАРКА - НБА, ПЛЕЈОФ Третиот натпревар од финалната серија на годинашниот плејоф на Источната конференција во кошаркарската НБА-лига, помеѓу Бостон и Мајами, го доби Бостон,...

Јокиќ влезе во историјата на НБА

Тој е првиот кошаркар што најбрзо, само со 27 меча, успеал да стигне до 600 поени, 300 скока и 150 асистенции во плејофот на...

Кош на половина секунда пред крајот ја прекина серијата победи на...

КОШАРКА - НБА, ПЛЕЈОФ Лос Анџелес клиперс поведe против Денвер со 1-0 во победи во полуфиналето од плејофот на Западната конференција во кошаркарската НБА-лига, откако...

Трамп би можел да научи нешто од НБА-лигата, наместо да ја...

Во разговор за „Фокс спортс“ американскиот претседател Доналд Трамп ја нападна НБА-лигата навредувајќи ги кошаркарите кои ги нарече „многу гнасни“ и „многу глупави“, при...

Протоколи за работа на кошаркарските клубови за одржување тренинзи и натпревари...

Владата на денешната 78-ма седница, на предлог на Комисијата за заразни болести гo донесе Протоколот за работа на кошаркарските клубови при Кошаркарската федерација за...

Животот во „меурот“ не е по вкус на сите НБА-ѕвезди

Дел од кошаркарските ѕвезди не беа импресионирани од понудената храна или од собите во спортскиот комплекс во Орландо, каде што моментно се собрани 22...

Махомс ќе заработи богатство, но не смее да игра кошарка, бејзбол…

Не ми се дозволени речиси сите физички активности што обично би можеле да се прават. Тоа значи дека засега ќе се занимавам само со...

Димитријевиќ има можност да игра во Еврокупот

Познати се сите 24 екипи што ќе настапат идната сезона во кошаркарскиот Еврокуп. Меѓу нив е и шпански клуб Хувентуд, чии бои ги брани...

Тодоров: Нѐ очекува период со големи непознаници

КОШАРКА Очигледно дека на сите им недостига играње во затворен простор. Не знаеме кога ќе се отворат салите, кога ќе биде дозволена контакт-играта, кои мерки...

НБА одреди како ќе се одредува пласманот пред плејофот

КОШАРКА Кошаркарската НБА-лига им соопшти на екипите дека пласманот на тимовите што ќе се пласираат во плејофот ќе се одредува според процентот на победи и...