10.4 C
Skopje
20.11.2019 - 21:50

Ознака: Кочо Анѓушев

Анѓушев во Вашингтон: Силна поддршка од Светска банка и ИФЦ

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, во рамки на учеството на Конференцијата на Југоисточна Европа и Источен медитеран „Нови...

Антикорупциска бара одговорност од вицепремиерот Анѓушев

На дневен ред на седница на Антикорупциската се два предмети поврзани со вицепремиерот Кочо Анѓушев – едната поврзана со владина одлука за намалување на...

Анѓушев: Остануваме посветени на евро-атлантските интеграции

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, учествуваше на панелот „Југоисточна Европа, предизвици и перспективи“, во рамките на Самитот кој се...

Анѓушев: Немав никакво влијание врз одлуката за прогресивниот данок

Немав никакво влијание во носењето на одлуката за замрзнување на прогресивниот данок, изјави вицепремиерот Кочо Анѓушев, кој одговарајќи на новинарско прашање кажа дека оваа...

Анѓушев: Реализирани над 110 милиони инвестиции и отворени над 2100 работни...

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев и министерот за економија, Крешник Бектеши, одржаа прес конференција за одлуките на Владата...

Анѓушев: Градежниците стануваат дефицитарен кадар во нашата земја

Во градежниот сектор во моментов работат над 58 илјади лица, но бројот на проекти поврзани со градежништвото е толку голем, што градежниците стануваат дефицитарен...

Финансиска инјекција од 10 милиони евра за изградба на пречистителна станица...

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев и министерката за финансии, Нина Ангеловска учествуваа на панелот „Градење на просперитетна иднина“,...

Анѓушев по средбите во Њујорк: Постои интерес за големи инвестиции

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, и директорот на Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони, Александар Младеновски, се во работна посета во Њујорк,...

Анѓушев, Царовска и Адеми во Берн по швајцарски искуства за учење...

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска и министерот за образование и наука Арбр Адеми, на покана...

Владина делегација во Берн за да се запознае со швајцарскиот модел...

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација на економските ресори, Кочо Анѓушев, министерката за труд и социјална политика Мила Царовска...