Ознака: Кочани

Балканска музичка вечер во Кочани

Маестро Сашко Велков, еден од основачите на оркестарот „Дрим тим“, деновиве се претстави пред својата публика со два нови соло-проекта. Првиот е неговото најново...

Намалена за третина малолетничката кривична деликвенција во Кочани

Вкупно 23 кривични дела лани извршиле малолетни лица од Кочани, што е за околу 34 отсто помалку во однос на претходната година. Најголем број од...

Пет лица повредени во сообраќајка во Кочани

Автомобил излетал од патот во Кочани при што биле повредни пет лица од кои две се со тешки телесни повреди. Од МВР информираат дека вчера...

Отстранета 10-тонската карпа од патот Кочани – Македонска Каменица

Отстранета е карпата од патот Кочани – Македонска Каменица, која утринава го попречи сообраќајот. Директорот на Регионална подружница на „Македонија пат“ – Штип, Кире Коцев...

Огромна карпа го попречува сообраќајот на патот Македонска Каменица-Кочани

Огромна карпа го попречува движењето на сообраќајот на патниот правец Македонска Каменица – Кочани во близина на село Истибања. Карпата се наоѓа на десниот...

Одрони го отежнуваат сообраќајот на патот Делчево-Кочани

Поголем број одрони го забавија интензитетот на сообраќајот на патниот правец Делчево – Македонска Каменица – Кочани. Според информации на возачи кои утрово патуваа...

Пукање пред кафуле во Кочани, рането едно лице

Попладнево во Кочани пред угосителски објект „Аква“ во престрелка е рането едно лице. -По претходна расправија меѓу две групи, денеска околу 17:15 часот во угостителскиот...

Спречен пожар во близина на станица за гас во Кочани

Пожарникарите од Територијалната противпожарна единица од Кочани успешно локализираа пожар од поголеми размери што избувна во непосредна близина на станица за точење гас на...

Од 5 ноември повторно ќе профункционира јавниот градски превоз во Кочани

Од 5 ноември во Кочани повторно ќе започне да функционира јавниот градски превоз, што беше прекинат на почетокот на август годинава. По реализираната јавна набавка,...

Со изгореници од втор степен се здобил маж при пожар во...

Вчера околу 19 часот било пријавено дека во Кочани на улицата „14 Бригада“ избувнал пожар во помошна просторија (шупа) од куќа сопственост на Ж.Н....