16.8 C
Skopje
25.9.2021 - 23:28

Ознака: Кочани

Полицаец зел пари од странец за да му го регулира престојот...

Полицијата поднесе кривична пријава против П.Ј., полициски службеник во Кочани поради злоупотреба на службена положба и овластување. - Пријавениот искористувајќи ја својата службена положба ги...

Кавадаречкиот театар се закити со четири награди на ДАФ во Кочани

Театарот при домот на културата „Иван Мазов Климе“ во Кавадарци на 58-то издание на Драмскиот аматерски фестивал во Кочани триумфираше со двете претстави „Не...

Приведени крадци во Кочани

Полицијата во Кочани денеска уапси две лица осомничени за кражби. Според информациите на МВР, приведени се М.К.(24) и Џ.К.(19). М.К. е приведен поради сомнение дека е...

Воз удри во автомобил кај Кочани

Сообраќајна несреќа помеѓу патнички воз и автомобил се случи вчера на железничкиот премин кај кочанското село Горни Подлог. Возот удрил во автомобил управуван од 40-годишно лице...

Малолетници преку Инстаграм ширеле снимки со девојче од Кочани

Во кочанската полиција на 8 февруари, 43-годишна жена од Кочани со својата малолетна ќерка пријавиле дека од профил на Инстаграм биле дистрибуирани две видеа...

Регистриран земјотрес меѓу Штип и Кочани

Земјотрес со јачина од 3.1 степен според Рихтер бил регистриран денеска во 12:34 часот. Потресот е регистриран во делот на Карбинци. Според Михаил Гаревски, директор...

Предложена казна од 20.000 евра за фабриката „Пејпер Мил“

Државниот инспекторат за животна средина предложи казна од 20.000 евра за фабриката за хартија „Пејпер Мил“ од Кочани, откако не дале резултати промените во...

Пријавени силувања на две малолетнички во Штип и Кочани

Од СВР-Штип, во текот на вчерашниот ден регистрирале два случаја на силувани малолетнички, кои во полиција ги пријавиле роднини на девојчињата. Првиот случај во штипската...

Место во изолација дома организирал забава

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Н.Т.(18) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „пренесување заразна...

Патно осветлување во Долни и Горни Подлог и во Мојанци

Кочани Жителите од населените места Горни Подлог, Долни Подлог и Мојанци конечно ќе добијат осветлени патишта. Градоначалникот на Општина Кочани, Николчо Илијев, и избраниот изведувач...