Ознака: Кочани

Балканска поетска средба

Во Кочани се одржа Балканска поетска средба во организација на градската библиотека „Искра“ од Кочани, на која настапија поетите: Киро Герасимов, Славица Цветкова, Аника...

Во Кочани убиен 55-годишен маж

Педесет и петгодишен маж е пронајден мртов со убодна рана во градите во неговиот дом во Кочани. Утрово, во 5.20 часот, Д. С. (30) од...

Превртен автобус кај Кочани, две лица задржани во болница

Автобус на компанијата „Авто атом“ се преврте попладнево околу 15 часот на влезот на Кочани во близина на хотелот „Национал“ и заврши во отворот...

Лице со пиштол предизвика инцидент во казино во Кочани

Триесет и седумгодишник предизвикал инцидент во казино во Кочани во раните утрински часови. Тој најпрво физички се пресметал со две лица. Потоа, преку телефон...

Заев на пуштањето во употреба на пречистителната станица во Кочани

Претседателот на Владата Зоран Заев присуствуваше на пригодната свеченост по повод пуштањето во употреба на пречистителната станица за отпадни води во Кочани. На настанот присуствуваа...

Учениците од „Јосип Броз Тито“ ќе ја одиграат „Кула Вавилонска“ во...

Драмската секција на средното училиште „Јосип Броз Тито” утре ќе ја одигра претставата „Кула Вавилонска“ на драмскиот аматерски фестивал во Кочани. Претставата е според...

„Урбани пејзажи“- изложба на Нада Ѕмбова Донева во Кочани

Центарот за култура „Бели мугри“ со изложба под наслов „Урбани пејзажи“ на кочанската јавност ѝ ја претстави уметницата Нада Ѕмбова Донева, професорка по биологија...

Тракторист се преврте кај Зрновце поради лизгање на земјиштето

Вчера во полициската станица Кочани било пријавено дека на некатегоризиран пат од правец на селото Зрновци кон браната „Зрновска Река“, поточно кај местото викано...

Кочанец ограбен во трговски центар

Четириесет и осумгодишен маж од селото Спанчево бил ограбен утрово околу шест часот во тунелот во Трговскиот центар во Кочани, од страна на непознато...

Филипче: Општата болница со проширена дејност во Кочани нема да се...

Министерот за здравство Венко Филипче ја посети општата болница со проширена дејност во Кочани. На средбата со стручниот колегиум од болницата, потенцираше дека оваа...