27.8 C
Skopje
20.8.2019 - 12:34

Ознака: Кочани

Отстранета 10-тонската карпа од патот Кочани – Македонска Каменица

Отстранета е карпата од патот Кочани – Македонска Каменица, која утринава го попречи сообраќајот. Директорот на Регионална подружница на „Македонија пат“ – Штип, Кире Коцев...

Огромна карпа го попречува сообраќајот на патот Македонска Каменица-Кочани

Огромна карпа го попречува движењето на сообраќајот на патниот правец Македонска Каменица – Кочани во близина на село Истибања. Карпата се наоѓа на десниот...

Одрони го отежнуваат сообраќајот на патот Делчево-Кочани

Поголем број одрони го забавија интензитетот на сообраќајот на патниот правец Делчево – Македонска Каменица – Кочани. Според информации на возачи кои утрово патуваа...

Пукање пред кафуле во Кочани, рането едно лице

Попладнево во Кочани пред угосителски објект „Аква“ во престрелка е рането едно лице. -По претходна расправија меѓу две групи, денеска околу 17:15 часот во угостителскиот...

Спречен пожар во близина на станица за гас во Кочани

Пожарникарите од Територијалната противпожарна единица од Кочани успешно локализираа пожар од поголеми размери што избувна во непосредна близина на станица за точење гас на...

Од 5 ноември повторно ќе профункционира јавниот градски превоз во Кочани

Од 5 ноември во Кочани повторно ќе започне да функционира јавниот градски превоз, што беше прекинат на почетокот на август годинава. По реализираната јавна набавка,...

Со изгореници од втор степен се здобил маж при пожар во...

Вчера околу 19 часот било пријавено дека во Кочани на улицата „14 Бригада“ избувнал пожар во помошна просторија (шупа) од куќа сопственост на Ж.Н....

ДИЗ: Кочанскиот ориз не е генетски модифициран

Оризот од Кочанско не е генетски модифициран, покажаа суперанализите направени во германската лабораторија „Еурофинс ХОС тестинга“ во Софија. Како што соопшти директорот на Државниот инспекторат...

Ќе се бара решение за руинираниот објект на Министерството за одбрана...

Зградата на поранешниот воен отсек во Кочани ќе и биде преотстапена на локалната самоуправа, за таа да бара решение за нејзина реконструкција или за...

Ќе се реконструира делница од патот Пониква – Кочани

Јавното претпријатие за државни патишта на Република Македонија обезбеди близу 87 милиони денари за реконструкција на дел од регионалниот патен правец од планинскиот рекреативен...