14.8 C
Skopje
23.10.2021 - 19:14

Ознака: Кочани

Приведено лице во Кочани поради бегство од затвор

Денеска околу 01.30 часот во Градскиот трговски центар во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го пронашле и привеле Џ.Џ.(20) од Кочани поради бегство...

Нападната судијка во Кочани

Судијка од Основниот суд Кочани вчера пријавила обид за напад при извршување службени дејствија. Според информациите, А.С. агресивно се однесувал и се обидел физички да...

Ретроспективната изложба „Акварели“ на Јаким Јованов

Во центарот за култура „Бели мугри“ во Кочани, отворена е ретроспективна изложба на акварели, дела на ликовниот педагог и уметник Јаким Јованов (1935-2001). Кураторка...

Тркаљанов е исклучен поради повреда на член 21 став 1, 2, 3...

ЗДРУЖЕНИЕ НА СЛЕПИ ЛИЦА КОЧАНИ Шахистот Владимир Тркаљанов од Кочани е писмено известен зошто е исклучен од Здружението на слепи лица Кочани. Тој е исклучен заради настаните од август месец минатата...

Награди од по 10.000 денари за пожарникарите кои го гаснеа пожарот...

Владата на седница одлучи да ги награди сите пожарникари вклучени во гаснењето на пожарот кој го зафати Кочани и околината. - Наградата од 10.000 денари...

Арсовски oд Кочани: Ќе поднесеме кривични пријави против власта поради ненавремено...

Денеска сме тука во Кочани побараме одговорност, за тоа што вчера наместо да се стиши оваа огнена стихија тука, од страна на надлежните на...

РКЕ: Испораката на струја во Кочани се стабилизира, складот на „Макпетрол“...

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) информира во врска со испораката на електрична енергија во пределите каде што е регистрирано привремено исклучување...

Ангелов: Нема прогласување на вонредна состојба

Нема потреба од прогласување на кризна состојба, кажа в.д. директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК) Стојанче Ангелов на денешната прес-конференција по одржаната...

Жителите на Кочани кои побараа лекарска помош се пуштени дома

Министерството за здравство информира дека деветтемина жители на Кочани кои синоќа побарале лекарска помош поради вдишување на чад, како последица од пожарот, се во...

Хеликоптерите на АРМ излегоа на терен, се гасне пожарот кај Костин...

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните. На одделни места во близина на селото Тркање од...