14 C
Skopje
26.9.2018 - 11:31

Ознака: косовско прашање

Вучиќ го одбегнува Брисел за косовското прашање

Белград верува дека влијанието на Европската Унија за решавањето на некои прашања е помало отколку на Москва и на Вашингтон Последните постапки во српската надворешна...