11.8 C
Skopje
25.10.2021 - 20:13

Ознака: косата

Оризова вода – тајна состојка што го поттикнува растот на косата

Иако оризовата вода како состојка за нега на косата се најде во центарот на вниманието дури последниве неколку години, во кинеската и јапонската традиција...

Прамен од косата на Абрахам Линколн продаден за 81.000 долари

Прамен од косата на поранешниот американски претседател Абрахам Линколн, заедно со крвавата телеграма за неговиот атентат од 1865 година, е продаден на аукција за...