Ознака: короновирус

Обдукцијата ќе покаже кога починала велешанката посмртно позитивна на ковид-19

По наодот дека починатата велешанка, која со својот син беа пронајдени мртви во стан, е позитивна на коронавирус, Министерството за здравство ја проширува истрагата...

Филипче: Прогласувањето на пандемија не беше неочекувано

На денешната прес конференција министерот за здравство Венко Филиче, изјави дека прогласувањето на СЗО за пандемија не беше неочекувано, заради тоа што голем број...

Во Италија заштитни маски се продаваат и за цена од 5.000...

Трговците на интернет, кои наплаќаат неверојатно високи цени за заштитни маски за лице и други производи што ги рекламираат како заштита од коронавирусот, ќе...