1.8 C
Skopje
25.10.2021 - 3:48

Ознака: коронакриза

Владата му додели 30 милиони денари на Арачиново за коронакризата

Градоначалниците на Градот Скопје и општините Центар, Карпош, Чаир не се чувствуваат обесправено затоа што Владата ѝ додели 30 милиони денари на општината Арачиново...

Премиерата на новиот филм за Џејмс Бонд одложена поради коронакризата

Премиерата на новиот филм за Џејмс Бонд „Не е време за умирање“ повторно е одложена за седум месеци поради коронакризата. Новиот филм во режија на...