Ознака: коронавирус

Вкупно 1.523 лица починаа од вирусот во Кина, а 66.492 се...

Во Кина досега 1.523 лица починале од коронавирусот, а заразени се 66.492 лица, изјави официјалниот претставник на Националната здравствена комисија Лијанг Ванијан. Тој рече дека...

Нема брзо да видиме вакцина за коронавирусот

ИНТЕРВЈУ СО ВОДЕЧКИ ЕКСПЕРТ ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ Вакцина за коронавирусот нема да добиеме пред крајот на оваа година или за една година, а тоа би...

Две недели карантин за граѓаните што се вратија во Пекинг по...

Пекинг им нареди на сите граѓани што се вратија во градот по празниците да останат во карантин 14 дена или ќе бидат казнети, јавуваат...

Над 1.700 здравствени работници во Кина се заразени со коронавирусот

Повеќе од 1.700 здравствени работници во Кина се заразени со коронавирусот. Заменик-директорот на Националната здравствена комисија на Кина изјави дека речиси 1400 луѓе ѝ...

Љубов во доба на коронавирус: „Дајмонд принцес“ се обидува да го...

Авокадо за вечера, пораки во форма на срце за екипажот и измешани чувства, го прават невообичаен овој ден на вљубените за сите кои се...

Македонските компании не се имуни на коронавирусот

Епидемијата од коронавирусот веќе има директни негативни влијанија како врз кинеската, така и врз глобалната автомобилска индустрија и, доколку таа потрае, на удар би...

Прв Македонец заразен со коронавирус

Откако вчера беше објавен рекорден број и на починати и на новозаразени во текот на еден ден во Кина, Светската здравствена организација (СЗО) предупреди...

Кина ја повикува меѓународната заедница да помогне во борбата против коронавирусот

Кина ги повика сите земји да ги здружат напорите за борба против новиот коронавирус, изјави денеска кинескиот министер за надворешни работи Ванг Ли. - Коронавирусот...

Бројот на заразени со коронавирусот не расте драстично надвор од Кина

Нема драстично зголемување на бројот на заболени лица од новиот коронавирус надвор од границите на Кина, освен патниците на крузерот, што сега се во...

Еден од македонските државјани на бродот во Јапонија е заболен од...

Потврдено е присуство на коронавирусот кај еден од македонските државјани кои се наоѓаат на бродот „Дајмонд Принцес” во Јокохама, Јапонија, соопшти МНР. Како што...