Ознака: корисници

„Сигнал“ има технички проблеми откако за една недела стекна 40 милиони...

Шифрираната услуга за пораки „Сигнал“ не работи поради техничките проблеми, соопшти компанијата и вети дека брзо ќе го надмине проблемот. Милиони нови корисници неодамна...

Примателите на социјална помош преку „Еуростандард“ до 25 август треба да...

Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците на парични права од социјална и детска заштита и згрижувачките семејства кои биле клиенти на...

Кичевски „Комуналец“ во обид да ги дисциплинира своите корисници

Соочени со граѓанската недисциплина и одлагање на секаков вид отпад во контејнерите, кој во повеќе наврати е причина за дефекти на специјалните возила за...

Корисниците стануваат зависни од Фејсбук и од Твитер

Компаниите за социјални медиуми напорно работат да ги направат корисниците зависни од нивните сервиси. Карактеристиките на социјалните медиуми како што се бесконечното прелистување на...

Паушалот, калориметрите и можностите на корисниците

Паушал за оние што веќе се исклучиле нема да се наплатува, ама оние што би сакале да се исклучат ќе треба да вложат многу...

Корисниците стравуваат од повторно исклучување

Од општината Чаир, пак, велат дека испораката на топлинска енергија им била прекината неоправдано, затоа што долгот што го имале кон претпријатието уредно си...

Речиси два милиона корисници во мобилната телефонија

Во првите три месеци од годинава во мобилната телефонија се регистрирани 1.988.376 активни претплатници, за 1,78 проценти помалку споредено со истиот...

Зголемен бројот на корисници на Интернет, стагнација на Фејсбук

Во Македонија Интернет користат околу 1,5 милион лица или 75,9 отсто од населението, а милион (48 отсто) се приклучени на социјалната мрежа Фејсбук, покажуваат...

Протекувањето на информациите не го намали бројот на корисниците на Фејсбук

Бројот на оние што ги избришале своите профили е сосема занемарлив и компаниите, освен неколку исклучоци, како на пример „Плејбој“, продолжија да ја користат...

„Фејсбук“ во нови проблеми: Интерен допис разоткри циничен став кон корисниците

„Фејсбук“ денеска се соочи со нови проблеми откако во јавноста се појави интерен допис на еден од извршните директори во кој се заговара френетичен...