5.4 C
Skopje
14.12.2019 - 20:48

Ознака: Коридор 10

Со упад во капиталните инвестиции, се кочи економскиот развој

Со новиот прекроен буџет отпаѓаат планираните инвестиции во железницата, во проекти во образованието, во водоснабдувањето, доизградбата на Коридорот 10, како и други проекти во...

Патиштата побрзи, процедурите на граница бавни

Превозниците во меѓународниот транспорт очекуваат одредени бенефиции по најавеното финиширање на Коридорот 10, но истакнуваат дека е неопходно да се поедностават процедурите за проверка...

Пуштени во сообраќај две делници од Коридорот 10 од Србија кон...

Делниците од автопатот на Коридорот 10 кон македонската граница, Долни Нерадовац – Српска куќа и Српска куќа – Левосоје, пуштени се во сообраќај, соопшти...

Целосно се урна потпорниот ѕид на Коридорот 10

Бетонскиот потпорен ѕид, кој завчера делумно се урна на Коридорот 10 во Грделичка Клисура, поради лизгање на земјиштето вчера, целосно е урнат. Овој потпорен ѕид,...