32.6 C
Skopje
23.8.2019 - 18:01

Ознака: Кораб

Хрватски планинар починал искачувајќи се на Кораб

Педесет и осумгодишен планинар од Хрватска починал вчера откако претходно му се слошило додека се искачувал на планината Кораб. Како што соопшти МВР, вчера во...

Бигорските убавини – мамка за туристите

Насекаде низ планините Кораб, Дешат, Бистра... блика чиста, студена и пивка вода со која ја гасневме жедта. Многу рекички и потоци се движат низ...