38.8 C
Skopje
2.8.2021 - 20:15

Ознака: Копа Америка

Прв сениорски трофеј за Меси со Аргентина

Аргентина го совлада Бразил со 1-0 во финалето на Копа Америка, на стадионот „Маракана“ во Рио де Жанеиро, Лионел Меси на 10-от голем турнир...

Аргентина ја освои Копа Америка – Прв трофеј за Меси со...

Фудбалската репрезентација на Аргентина го освои трофејот на Копа Америка. Аргентинците во финалето со 1:0 го ги победија домаќините Бразил, кои ја бранеа титулата. Единствениот...

Големо дерби за титулата, Аргентина со Меси против Бразил со Нејмар

Финалето е в недела (од два часот наутро), на стадионот „Маракана“ во Рио де Жанеиро, а на мечот за бронзениот медал еден ден претходно...

Меси е на еден гол до рекордот на Пеле

Аргентина го совлада Еквадор во четврт-финалето со 3-0, а Лионел Меси го постигна 76-от гол за Аргентина, само еден помалку од рекордните 77 на...

Меси со рекордни 148 меча за Аргентина

ФУДБАЛ - КОПА АМЕРИКА Репрезентацијата на Аргентина ја совлада Боливија со 4-1 во групата А, на 47. издание на Копа Америка, на мечот на кој...

Дали нордистанските вувузели сонуваат мистични пици?

Една работа не варам. А Македонија е дел од меѓународен спортски настан, веднаш, во прв план, се топори нордистанската интелектуална бижутерија. Ќе си рече...

Бразил лесно се справи со Венецуела на отворањето на Копа Америка

По сите неизвесности со коронавирусот, изминатата ноќ, започна Копа Америка. Натпреварувањето го отворија Бразил и Венецуела. Бразил забележа лесна победа против Венецуела од 3-0 на...

Колумбија ќе дозволи 30 отсто исполнетост на трибините

ФУДБАЛ - НА КОПА АМЕРИКА Колумбија соопшти дека летово ќе ги отвори стадионите за публиката на 47-то првенство на Јужна Америка во фудбал, Копа Америка,...

Победниците на Копа Америка шампионски ги одбегнуваа прегратките од Болсонаро

Контроверзниот претседател на Бразил, Жаир Болсонаро, на синоќешната церемонија по финалето на Копа Америка не доби пречек како што очекуваше, откако фудбалерите на „кариоките“...

Перу нема пораз во финале, а Бразил не загубил дома во...

Перу е финалист на Копа Америка по пауза од 44 години и в недела ќе игра за титулата со Бразил, домаќинот на првенството. Перу...