Ознака: координација

Маричиќ: Сите реформи ќе бидат реализирани во блиска координација со ЕУ

Министерот за правда Бојан Маричиќ денеска преку видеоконференциска врска ја оствари првата официјална средба со еврокомесарот за правда Дидие Рејндерс, на која дискутираа за...

Владата формира совет за координација на безбедносно-разузнавачката заедница

Владата одлучи да формира совет за координација на безбедносно-разузнавачката заедница. Според одлуката на последната седница одржана во Куманово, во советот ќе членуваат премиерот Зоран Заев,...

Шумски градинки како алтернатива за таблетите и за мобилните телефони

Децата во шумските градинки не само што добиваат чист воздух и природна светлина туку на тој начин им се развиваат и имагинацијата, самостојноста, креативноста,...

Ќе ги усогласат ли претседателот и премиерот стратегиските интереси на Македонија

Таму каде што се најпотребни кохабитација, меѓусебна координираност и усогласеност, како што е случајот за прашањето за спорот за името меѓу Македонија и Грција,...