29 C
Skopje
20.9.2018 - 19:05

Ознака: концерт

Концерт на Младинскиот светски џез-оркестар на „Скопско лето“

Младинскиот светски џез-оркестар,  предводен од американскиот диригент Луис Бонила, вечер ќе гостува на „Скопско лето“ со концерт во Сули ан од 22 часот. Дирекцијата...

Концерт на Урош Дојчиновиќ во Кавадарци

Вечерва со почеток во 19 часот, во Музејот на традиционалните вкусови и храна во Кавадарци, во организација на ЗМП „Вива ла музика“, концерт ќе одржи...

Концерт на австрискиот дувачки квинтет „Јозеф Хајдн Брас“

Дувачкиот квинтет „Јозеф Хајдн Брас“ од Австрија вечер на плоштадот „Мајка Тереза“ ќе одржи концерт во рамки на „Скопско лето 2018“ и по повод...

Океани од емоции на концертот на Јелена Томашевиќ

„Нема да верувате, ама ова е мој прв солистички концерт во Mакедонија и се надевам дека отсега ќе се гледаме почесто“... Со овие зборови...

За „Морчиба“ неколкуилјадна, за Рундек помала но верна публика

Теренот на стадионот на АРМ во Градскиот парк беше преполн со публика, дојдена да ужива во песните на „Морчиба“, бенд што по настапот 2016...

„Тапанот се слуша надалеку“ – концерт на Сара Симоновска

Во Сули ан (Факултетот за ликовни уметности) вечер од 21 часот во рамки на „Скопско лето“ концерт на удирачки инструменти ќе одржи Сара Симоновска.  На концертот,...

Саботниот настап на „Тексас“ презакажан за септември

Саботниот настап на групата „Тексас“ што требаше да се одржи во рамките на фестивалот „Скопје колинг“, заедно со концертот на Дарко Рундек, е презакажан...

Музичко-поетски настап на Колозимо, Попивода и Сарџоска на „Модоарс“

Во рамки на Фестивалот за современа музика „Модоарс 2018“ вечер во Даут Пашин Амам концерт ќе одржат реномираната оперска пејачка Розалба Колозимо, сопран од...

Музичко-поетски концерт на Колозимо, Попивода и на Сарџоска

Фестивалот за современа музика „Модоарс“ утревечер, во 20 часот, во „Даутпашин амам“ организира концерт со реномираната оперска пејачка Розалба Колозимо, сопран од Италија, и...

Концерт на уметници од Полска и 11 претстави на „Битола Шекспир...

Атрактивен а капела „Шекспир концерт“ и 11 театарски претстави ќе изведат над 500 учесници од Полска, Романија, Казахстан, Италија, Хрватска и од Македонија на...