13.2 C
Skopje
22.4.2019 - 12:51

Ознака: концерт

„Дискотреска“ концерт за Василица во МОБ

Македонска опера и балет, традиционално, на 12 и 13 јануари, со почеток во 20 часот, по повод празникот „Василица“ организира гала-концерт, кој годинава е...

Трпчевски ќе ја почне новата година со два концерти на 1...

Со два новогодишни концерти на 1 јануари нашиот пијанист од светски глас Симон Трпчески ќе ја започне новата година. Тој ќе настапи во Хановер...

Концерт на рокерите „Елита 5“ во МНТ

Еден од најпознатите албански рок-бендови на сите времиња „Елита 5“ ќе одржи голем концерт насловен „Торнадо во Скопје“, утревечер, со почеток во 20 часот,...

Предновогодишен концерт во Кичево

Во големата сала на Центарот за култура во Кичево, денеска, со почеток во 19 часот, предновогодишен концерт ќе одржат хорот и оркестарот при ОСУ...

Концерт за четирирачно пијано

Вечерва, во 20 часот, во камерната сала на Македонската филхармонија, ќе се одржи концерт за четирирачно пијано со едни од најистакнатите македонски пијанистки -...

Концерт за четирирачно пијано на дуото Марија Ѓошевска и Елена Атанасовска-Ивановска

Концерт за четирирачно пијано ќе изведат пијанистките Марија Ѓошевска и Елена Атанасовска-Ивановска вечер од 20 часот во Македонската филхармонија. На програмата се свитата „Оревокршачка“...

Целовечерен гала концерт на МОБ во Гевгелија

Македонската опера и балет вечерва ќе гостува во Центарот за култура во Гевгелија, со целовечерен гала оперски концерт, под диригентската палка на маестро Иван...

Годишен концерт на КУД „Илинден“ во Демир Хисар

Во Домот на културата во Демир Хисар вечерва по 25 јубилеен пат, ќе одржи годишен концерт локалното Културно уметничко друштво „Илинден“. -Културно уметничкото друштво„ Илинден“...

Концерт за 52 години постоење на ФМУ

Факултетот за музичка уметност - Скопје ќе одбележи 52 години од основањето со концерт на Симфонискиот оркестар на ФМУ во големата сала на Македонската...

„Џамбо Агушеви оркестар“ ги разигра и воодушеви скопјани

Во киното „Фросина“ во Младинскиот културен центар во Скопје синоќа „Џамбо Агушеви оркестар“ го одржа својот прв солистички концерт, по бројните настапи низ цела...