-0.8 C
Skopje
1.4.2020 - 23:14

Ознака: концерт

Италијанската ѕвезда Џана Нанини најавува онлајн-концерт од дома

Италијанската рок-ѕвезда Џана Нанини одлучи наредниот концерт, в четврток, да го одржи од дома, поради актуелната борба за сузбивање на коронавирусот, а нејзината публика...

Два концерта на Бебек во Македонската филхармонија

Легендарниот Жељко Бебек со својот бенд ќе одржи два концерта во Скопје, во Македонската филхармонија, на 28 и 29 март. Публиката во живо ќе...

Култните „Бој Харшер“ во Скопје!

Едно од најголемите имиња на електронската „dark wave“ сцена, култните „Boy Harsher“, доаѓаат во Скопје! На 4 април во Младинскиот културен центар од 22 часот,...

„Петре и волкот“ во Филхармонија

Симфониски концерт наменет за најмладите – „Петре и волкот“, под диригентство на Иван Еминовиќ, ќе се одржи в сабота во 12 часот во Македонската...

Концерт на француското трио „Ана Кап“, Џијан Емин и на Гудачкиот...

Оваа сабота, на 29 февруари, во Камерната сала на Македонската филхармонија, во 20 часот, концерт ќе има извонредното француско трио „Ана Кап“, заедно со...

Пес­ни­те од пр­ве­не­цот на Да­вид Те­мел­ков „Ди­шам за нас“ проз­ву­чи­ја во...

Има­ше мно­гу емо­ции, бу­ке­ти цве­ќе, пре­гра­тки и среќ­ни ли­ца на синоќешната про­мо­ци­ја­ во Скопје, а Да­вид пре­сре­ќен на си­те са­ка­ше да им ка­же не­кој...

Во магичниот свет на Божо Вреќо, каде сѐ е возможно!

Вчеравечер Божо Вреќо го одржа првиот солистички концерт во Скопје, а втор во Македонија. Минатогодишниот негов концерт беше одржан во Битола. Токму таму тој...

Концертот „Златните раце на Фре“ во Филхармонија

„Златните раце на Фре“ е насловен концертот на оркестарот на Филхармонија кој ќе се одржи в четврток во 20 часот. Како солист ќе настапи...

Публиката со заштитни маски на концертот на Симон Трпчески

Музичкиот проект „Македонисимо“ на Симон Трпчески и пријателите ја има својата азиска премиера на серијата од три концерти во Јужна Кореја, информира „КултурОп“. - Приемот...

Голема заинтересираност за концертот „Бакнеж и танго“ за Денот на вљубените

Огромна заинтересираност има за билетите за претстојните два концерта на оркестарот на Филхармонијата: „Штурецот и мравката“, наменет за најмладите, кој ќе се одржи на...