25.3 C
Skopje
22.10.2019 - 16:59

Ознака: конференција

Лицата со хемофилија ќе добијат нов лек со потврдена ефикасност

Викендов во Скопје се одржа годишна конференција за хемофилија во организација на Европскиот конзорциум за хемофилија (European HaemophiliaConsortium-EHC), интернационална непрофитна организација која застапува 46...

Седма конференција во организација на Ерсте Банка и Шпаркасе Банка Македонија

  Седма година по ред, во организација на Ерсте Банка и Шпаркасе Банка Македонија, во хотелот „Александар палас“ се одржа конференцијата „Erste Investors' Breakfast“. Како и...

Спасовски: Имаме цврста политичка волја за интензивна борба против организираниот криминал

Модерниот свет нема никаква дилема дека транснационалниот организиран криминал е реална, објективна закана, со огромен потенцијал да предизвика сериозни – како национални така и...

ДОМ на конференција за зелени градови во Осло

Советничките од зелената партија ДОМ во општините Кисела вода и Аеродром, Христина Оџаклиеска и Ивана Здравеска, од вчера и завчера учествуваа на конференцијата „Градови...

Светот на образованието ги брише границите

Во Будва, Црна Гора, неодамна се одржа втората регионална конференција на најдобри наставници на поранешна Југославија под мотото „Светот на образованието ги брише границите“,...

Ангеловска-Бежоска на Конференција на ЕЦБ

Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска, учествуваше на првата од двете панел-дискусии на осмата конференција на Европската централна банка (ЕЦБ) за земјите од Централна,...

НБРМ: Ќе се стимулираат значајни унапредувања на пазарот на платежни услуги...

Со промените во регулативата на коишто се работи во моментов ќе се стимулираат значајни унапредувања на пазарот на платежни услуги во земјава. Ова беше...

Османи: Успехот на земјава поттик и за останатите да го искористат...

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи денес учествуваше на Меѓународната конференција на високо ниво во Скопје „Проширувањето на ЕУ на...

В понеделник почнува 12. конференција за плаќањата и пазарната инфраструктура во...

В понеделник, во Охрид ќе почне Дванаесеттата конференција за плаќањата и пазарната инфраструктура, којашто ја организира Народната банка на Република Македонија во соработка со...

Заев: Ги унапредуваме правата и овозможуваме подобри услови за лицата со...

Премиерот Зоран Заев, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, како и министрите за образование и наука и за здравство, Арбер Адеми и...