11.8 C
Skopje
24.9.2021 - 23:15

Ознака: конференциска лига

Шкендија и Шкупи поразени во Конференциската лига

Македонскиот шампион Шкендија и вицешампионот Шкупи претрпеа порази во првите мечеви од второто квалификациско за пласман во фудбалската Конференциска лига на УЕФА. Шкендија загуби на...

Шкендија и Шкупи ги добија потенцијалните ривали во третата рунда

Македонските фудбалски претставници во Конференциската лига на УЕФА, Шкендија и Шкупи, ги дознаа противниците во третото квалификациско коло. Шкендија, не успеа во квалификациите за Лигата...

Шкупи продолжува понатаму, Струга и Силекс елиминирани

Вицешампионот Шкупи избори понатамошен пласман во квалификациите за фудбалската Конференциска лига, откако го елиминираше косовски Лапи со вкупен резултат од 3-1 во двомечот од...

Шкупи стекна предност, Силекс и Струга ремизираа

Квалификации за Конференциската лига Македонскиот вицешампион Шкупи вечерва славеше против косовски Лапи со 2-0 во првиот меч од квалификациските за Конференциската лига на УЕФА, одигран...

Силекс, Шкупи и Струга ги добија противниците во Конференциската лига

Македонските фудбалски клубови Силекс, Шкупи и Струга ги дознаа противниците со кои ќе се соочат во првото квалификациско коло во новоформираната Конференциска лига на...