Ознака: конфекција

Штипска конфекција затворена откако неколку работници се заразиле со ковид-19

Конфекцијата со 80 вработени според сопственикот нема да работи две недели, за да не се шири вирусот, потврди директорката на Центарот за јавно здравје,...

Две текстилни фабрики во Свети Николе затворени поради случаи на коронавирус

Двете фабрики на конфекцијата „Мода“ во Свети Николе ги затворија погоните по појавата на случаи на коронавирус, соопшти градоначалникот на Свети Николе, Сашо Велковски. -...

Бухова: Во домашна изолација 63 заразени, тестирањето продолжува

Директорката на Државниот здравствен и санитарен инспекторат Ирина Бухова вели дека будно се следи состојбата со кластерите на новозаразени од коронавирусот што се појавија...